Znížená cena!
Spirulina 200g najkomplexnejších zdrojov vitamínov a minerálov Certifikovaná organická Spirulina 200g. Nápoj zo zelenej superpotraviny extrémne bohatej na živiny Vám dodá energiu, detoxikuje telo a výrazne povzbudí imunitu. Detail zľavy:
14,90 €
Spirulina 200g
Skladom

29 €

Ušetríte 14 €

Poslať známemu

Spirulina 200g najkomplexnejších zdrojov vitamínov a minerálov

Spirulina 200g najkomplexnejších zdrojov vitamínov a minerálov

Certifikovaná organická Spirulina 200g. Nápoj zo zelenej superpotraviny extrémne bohatej na živiny Vám dodá energiu, detoxikuje telo a výrazne povzbudí imunitu.

Príjemca :

* Povinné polia

  alebo  Zrušiť

Kúpilo: 54 ľudí

O zľave

 • Má najvyšší obsah proteínov s esenciálnymi, aj neesenciálnymi aminokyselinami
 • Ponúka ochranu proti infekciám
 • Pomáha liečiť zápaly a napomáha udržiavaniu zdravých bunkových štruktúr
 • Je ideálna pre konzumáciu pre vylepšenie celkového zdravia organizmu
 • Neobsahuje lepok, vhodný pre celiatikov, vegetariánova vegánovDoprava

 • Kuriér - od 3,00 €

 • Pošta - od 1,60 €

 • Osobný odber (Košice) - od 0,00 €

 • Osobný odber – Zásielkovňa - od 2,00 €fb backgroundfb background


Detail zľavy

Spirulina (Arthrospira Platensis) je zelenomodrá jednobunková riasa, ktorá rastie v teplých subtropických a neznečistených jazerách a je jednou z najstarších foriem života na Zemi. Poskytuje širokú škálu výživy a bola po stáročia súčasťou výživy mnohých ázijských kultúr. Je jedným z najbohatších zdrojov antioxidantov a vitamínov. Jej bunková stena nemá celulózu, čím je stráviteľná v ľudskom organizme na 85–95%.

Patrí medzi potraviny s najvyšším obsahom proteínov (tvoria 60-70% hmoty) s esenciálnymi, aj neesenciálnymi aminokyselinami (bez prítomnosti tuku a cholesterolu). Ponúka ochranu proti infekciám, pomáha liečiť zápaly a napomáha udržiavaniu zdravých bunkových štruktúr. Je ideálna pre konzumáciu pre vylepšenie ceľkového zdravia organizmu.


Organická Spirulina Naturya má certifikát spoločnosti Soil Association, ktorá je jedna z mála ekologických certifikačných spoločností vo Veľkej Británii. Táto certifikácia sa riadi anglickým ministerstvom životného prostredia, výživy a záležitostí vidieka - DEFRA. Významnou úlohou ekologickej certifikačnej spoločnosti Soil Association je zabezpečiť, aby všetky potraviny predávané ako ekologické spĺňali prísne ekologické parametre.

Tento ekologický audit zahŕňa celý dodávateľský reťazec, od pestovania, spracovania až po export a balenie. Soil Association certifikácia, ktorej logom je označená aj Spirulina Naturya je zárukou, že našim zákazníkom sa dostáva skutočný ekologický produkt. Všetky ekologicky certifikované výrobky musia mať na svojom obale certifikačný kód. Vo Veľkej Británii majú takto certifikované potraviny formát GB-ORG-XX, kde XX označuje subjekt, ktorý certifikát vydal. Ak tento kód nie je k dispozícii na obale, tak sa nejedná o ekologický produkt. Soil Association certifikačný kód pre naše produkty Naturya je GB-ORG-05 a je umiestnený na zadnom obale v ľavom dolnom rohu.

Spirulina obsahuje:
 • 6x viac vitamínu B12 ako surová hovädzia pečeň
 • 58x viac železa ako špenát
 • 3x viac vitamínu E ako zelená pšenica
 • 25x viac betakaroténu (provitamín A) ako mrkva
 • 3x viac gama linolenovej kyseliny (GLA) ako pupalkový olej

POZITÍVNY VPLYV NA ĽUDSKÝ ORGANIZMUS:

BIELKOVINY
Hlavnou zložkou sú komplexné a vysoko stráviteľné bielkoviny, až päťkrát pre telo ľahšie stráviteľné, ako z mäsa alebo sóje. Výborný zdroj pre vegetariánov.

KAROTENOIDY
Obsahuje komplex niekoľkých karotenoidov bohatých na antioxidanty. Karotenoidy sú tvorené približne 50% karoténmi - alfa, beta a gama a 50% xantofylmi - zeaxantín, astaxantín, a ďalšie. Hoci beta karotén je zo všetkých karotenoidov najznámejší, komplex rozličných karotenoidov je oveľa efektívnejší než izolovaný syntetický beta karotén vo forme vitamínových prípravkov.

CHLOROFYL A ANTIOXIDAČNÁ OCHRANA
Je zelené farbivo, známe ako podpora rastu a opravy poškodených tkanív, má antioxidačné vlastnosti a optimalizuje vstrebávanie mnohých vitamínov a minerálnych látok. Chlorofyl taktiež podporuje celkovú regeneráciu organizmu a neutralizuje voľné radikály.

ŽELEZO
Spirulina je jedným z najbohatších zdrojov železa, ktoré hrá zásadnú úlohu pri tvorbe hemoglobínu a zdravého imunitného systému. Obsah železa v Spiruline je niekoľkonásobne vyšší než v ostatných potravinách a jeho vstrebateľnosť je podstatne vyššia než u syntetických doplnkoch železa.

AMINOKYSELINY
Obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny - tie, ktoré si naše telo nevie vyrobiť. Sú základným stavebným kameňom bielkovín, z ktorých je tvorená každá bunka ľudského organizmu.

VITAMÍNY A MINERÁLY
Dôležité vitamíny a minerály, vrátane vitamínu B12 (často chýba vo vegetariánskej strave), vitamín A, B-1, B-2 a B-6, draslík, železo, vápnik, selén, zinok, mangán, meď. Spirulina má najbohatší zdroj antioxidantov a je bohatá aj na mnoho ďalších dôležitých fytonutrientov, enzýmov a stopových prvkov.

POZITÍVNY VPLYV NA ĽUDSKÝ ORGANIZMUS:

 • beta-karotén má značné terapeutické účinky
 • farbivo v spiruline, fykocyanín, má výrazné antioxidačné, protizápalové a antikarcinogénne účinky, ovplyvňuje tvorbu kmeňových buniek v kostnej dreni, prispieva k stimulácií imunitného systému, znižuje toxicitu v ľadvinách a má všestranné využitie pri liečbe dysfunkcie ľadvín
 • chlorofyl má výrazné čistiace a detoxikačné účinky, pomáha z organizmu odstraňovať ťažké kovy, chemické toxíny a ďalšie jedovaté látky, regeneruje pečeň, podporuje kožný metabolizmus, hojenie rán a vredov.
 • chlorofyl spoločne s fykocyaninom, železom, vitamínom B12 a kyselinou listovou výrazne podporujú zdravú krvotvorbu.
 • železo má zásadnú úlohu pri tvorbe hemoglobínu a zdravého imunitného systému
 • chróm v Spiruline pomáha efektívne využiť glukózu a prispieva k stabilizácií krvného cukru.
 • spirulina obsahuje kyselinu gama-linolenovú (GLA) a kyselinu linolovú, ktoré znižujú hladinu LDL cholesterolu, priaznivo pôsobia pri predmenštruačnom syndróme, menopauze a pomáhajú pri kožných ťažkostiach ako sú akné a ekzémy.
 • spirulina obsahuje radu enzýmov, ktoré pomáhajú neutralizovať škodlivé účinky voľných radikálov


ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE:
1 vrchovatú čajovú lyžičku (3-4g) zmiešajte s vodou, 1 alebo 2 x denne. V ideálnom prípade 30 minút pred jedlom.

Neexistuje žiadna maximálna denná dávka. Spirulina sa dá jesť ako bežná potravina. Pri ochorení je možné užívať 10-20 gramov spiruliny denne. Športovci by mohli užívať až 50-60 gramov denne. Spirulinu je možné primiešať do pokrmov, alebo ju rozmiešať v nápoji ako zelený jačmeň či pšenicu, a užívať ako samostatné jedlo.

OBSAH BALENIA:
200g prírodnej spiruliny (Arthrospira Platensis) v prášku, v organickej kvalite bez pridaných farbív a iných prísad, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom obale. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov a vegánov.

Krajina pôvodu:
Ostrovy v Juhočínskom mori

SKLADOVANIE:
Po užití vytlačte prebytočný vzduch a zatvorte, skladujte na tmavom a suchom mieste.

Použité obrázky sú ilustračné

Recenzia

Napísať recenziu

Spirulina 200g najkomplexnejších zdrojov vitamínov a minerálov

Spirulina 200g najkomplexnejších zdrojov vitamínov a minerálov

Certifikovaná organická Spirulina 200g. Nápoj zo zelenej superpotraviny extrémne bohatej na živiny Vám dodá energiu, detoxikuje telo a výrazne povzbudí imunitu.

Napísať recenziu

Ďalšie zaujímavé zľavy