Znížená cena!
Semienka CHIA 500g Máte náročné zamestnanie a ste stále vyšťavení? A pár kíl dole by vás tiež potešilo? Tak v tom prípade nezúfajte. U nás ešte pomerne málo známe Chia semienka sú na tieto ťažkosti ako stvorené.  Detail zľavy:
6,90 €
Semienka CHIA 500g - pre Vaše ZDRAVIE a ŠTÍHLU LÍNIU
Skladom

13 €

Ušetríte 6 €

Poslať známemu

Semienka CHIA 500g

Semienka CHIA 500g

Máte náročné zamestnanie a ste stále vyšťavení? A pár kíl dole by vás tiež potešilo? Tak v tom prípade nezúfajte. U nás ešte pomerne málo známe Chia semienka sú na tieto ťažkosti ako stvorené. 

Príjemca :

* Povinné polia

  alebo  Zrušiť

Kúpilo: 121 ľudí

O zľave

 • CHIA semienka 500g
 • bio potravina
 • vysoký obsah bielkovín
 • vysoký obsah omega 3 a 6 mastných kyselín,
 • vitamíny skupiny B


Doprava

 • Kuriér - od 3,00 €

 • Pošta - od 2,30 €

 • Osobný odber (Košice) - od 0,00 €

 • Osobný odber – Zásielkovňa - od 2,00 €fb backgroundfb background


BIO potravina
Aj tak by sa Chia semienka dali nazvať. Na ich pestovanie je totiž potrebná určitá nadmorská výška a ich pestovanie je značne náročné. Nepoužívajú sa pri ňom nijaké pesticídy, herbicídy a iné chemické urýchľovače rastu, či hnojivá. V podstate sa tak jedná o čistú a prírodnú bio potravinu. O jej účinkoch vedeli už starí Aztékovia, Mayovia a ostatní obyvatelia Latinskej a Strednej Ameriky. V niektorých z týchto kultúr boli semienka Chia dokonca považované za posvätné jedlo a pre Aztékov boli jednou zo 4 hlavných potravín.
Dá sa pomocou nich aj schudnúť!
Dobrá správa pre všetkých milovníkov semiačok, túžiacich zhodiť do dovolenky ešte nejaké to kilečko navyše. Ako to funguje? Rozpustná vláknina obsiahnutá v Chia postupne uvoľňuje energiu z uhľohydrátov do krvi. Energia z potravy vám tak bude slúžiť dlhšiu dobu, kvôli čomu ich využívajú napríklad aj maratónci. Oddialia sa vám preto aj potreba ďalšej porcie jedla, v dôsledku čoho zjete celkovo menej a ručička na váhe pôjde smerom dole.

Superpotravina Chia obsahuje:

 • 5 krát viac vápnika, ako sa nachádza v mlieku (+ obsahuje látky, ktoré podporujú transport vápnika priamo do kostí),
 • 2 krát viac bielkovín, ako obsahujú ostatné semená,
 • 2 krát viac draslíka, ako majú banány,
 • 3 krát viac antioxidantov, ako sa nachádza v čučoriedkach,
 • 3 krát viac železa ako v špenáte,
 • najvyšší obsah Omega 3 a 6 mastných kyselín, obsahujú ich až o 80% viac, ako sa nachádza v ľanových semiačkach,množstvo vlákniny,
 • vitamíny skupiny B.
CHIA? Ideálne pre každého!
Semienka Chia sú potravinou, ktorá je ako doplnok stravovania ideálna v podstate pre každého. Pochutiť si na nej môžu deti, dospelí, diabetici, či pacienti trpiaci kardiovaskulárnymi problémami. Niektorí si z nej preto pripravujú revitalizujúci a energizujúci nápoj, ktorý slúži nielen ako nápoj, ale aj ako jedna porcia jedla. Použitie je mnohoraké a jednoduché - postačí fantázia. Semiačkami môžete posypať obľúbené jedlo či šalát. Veľmi vhodné sú aj ako prísada do mixovaných nápojov a šejkov. Denne sa odporúčajú skonzumovať dve kávové lyžičky semienok.
Na čo si treba dávať pozor:
Konzumácia Chia semienok znižuje krvný tlak. Pozor si musia dávať ľudia s nízkym krvným tlakom, napríklad ľudia v staršej vekovej skupine.
Ľudia, ktorí majú srdcové problémy, alebo užívajú lieky na riedenie krvi, môžu Chia konzumovať len v maličkých dávkach. Chia semienka sú výborným zdrojom vitamínov B, medzi nimi aj vitamínu B-17 ( amygdalin ). Rovnako ako pri iných veciach platí aj pri Chia "všetko s mierou". Použitie podľa nariadenia EU parlamentu a Rady (ES) č.258/97 je denná dávka čistých semien 15 gr. ( jedna jemne kopcovitá polievková lyžica ). Do pekárenských výrobkov, raňajkových cereálií, ovocných - orechových - semenných zmesí max. 10% z gramáže surovín.
Použité obrázky sú ilustračné

Recenzia

úroveň 
2015-08-07

Róbert

Výborná kvalita za skvelú cenu, odporúčam všetkým .

Napíšte recenziu !

Napísať recenziu

Semienka CHIA 500g

Semienka CHIA 500g

Máte náročné zamestnanie a ste stále vyšťavení? A pár kíl dole by vás tiež potešilo? Tak v tom prípade nezúfajte. U nás ešte pomerne málo známe Chia semienka sú na tieto ťažkosti ako stvorené. 

Napísať recenziu

Ďalšie zaujímavé zľavy